Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
7590

За відмову від урану Україна повинна отримати компенсації - експерт

Політолог Олександр Палій вважає, що за свою відмову від запасів збагаченого урану Україна повинна отримати серйозні компенсації. Таку думку він висловив під час прес-конференції в медіа-холі ІМК.

"Втрата третього в світі ядерного арсеналу була втратою голови, а як кажуть втративши голову за волоссям не плачуть", - сказав О.Палій, коментуючи рішення України про відмову від своїх запасів збагаченого урану.

В той же час політолог наголосив, що зараз Україні не варто повертатися до ідеї створення ядерної зброї, бо це потребуватиме колосальних надзусиль від країни.

"В питанні відмови від урану Україна повинна була говорити про серйозні компенсації, адже дипломатія - це обмін якимись привілеями. Якщо Янукович віддав уран просто щоб сподобатися, то це занадто висока ціна", - сказав О.Палій.

Він нагадав, що свого часу США заявили, що вони не гарантують безпеку нікому поза НАТО, винятком є тільки відносно Ізраїлю, Японії та Південної Кореї. Тому, на думку політолога, найкращим способом отримання безпеки для України є вступ у НАТО.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram