Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
20835

Цьогоріч до Одеського порту завітали 78 іноземних теплоходів

КИЇВ. 10 грудня. УНН. За сезон пасажирські судна заходили до гавані Одеського порту 121 раз: 78 візитів здійснили теплоходи під іноземним прапором, 43 – судна типу ріка-море. Такі підсумки пасажирської навігації-2012 у порту. Про це УНН повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

 

При цьому пасажиропотік (число туристів, що прибули морем) склав 61 273 осіб – це на 10 044 ос. більше, ніж у минулому році.

Начальник відділу розвитку та зовнішніх зв'язків Одеського порту Ельвіра Лещинська відзначає ряд тенденцій та особливостей, що характеризують розвиток круїзного туризму в Одесі в сезоні 2012 року.

Серед них – стабільне зростання суднозаходів та пасажиропотоку: "плюс" 5 заходів лайнерів та "плюс" 10 тис. туристів по відношенню до минулого року. На 2013 рік вже у наявності 79 підтверджених заявок (максимальна кількість суднозаходів за весь період роботи пасажирського терміналу після розвалу ЧМП).

Зросла і пасажиромісткість круїзних лайнерів. Так, у поточному році в порт зайшло 27 теплоходів, розрахованих більш ніж на 1000 пасажирів, – це на 9 суден більше, ніж у 2011 році. Також цього року Одеський порт вперше відвідав теплохід, що вміщує більше 3000 пасажирів (т/х AZURА). У наступному році, згідно з попередніми заявками, передбачається вже 12 заходів у порт чотирьох теплоходів з такою пасажиромісткістю.

Ще одна визначальна характеристика цього сезону – збільшення кількості заходів суден довжиною понад 200 м: 31 судно у 2012 році проти 25 у 2011 році. У наступному, 2013 році за наявними підтвердженими заявками порт планує прийняти 33 лайнери довжиною понад 200 м.

Залишається стабільно високою і кількість круїзних ліній, котрі направляють свої теплоходи до Чорного моря із заходом в Одесу: 33 з 48 світових круїзних компаній. З них три лінії (FTI Cruises, Peace Boat, Passat Kreuzfahrten GmbH) стали партнерами порту в цьому році. 10 теплоходів зайшли в Одеський порт вперше у 2012 році (у 2011 році – 9). У "шерензі новачків" варто виділити пасажирські судна довжиною 290-294 м (AZURA, QUEEN ELIZABETH, ARCADIA).

Крім того, як відомо, з 2008 року круїзна компанія MSC Cruises почала практикувати серію осінніх кругових круїзів "Панорама Середземномор'я" на т/х MSC ОРЕRА з ротацією пасажирів в Одеському порту. За чотири роки роботи маршруту кількість туристів, що побажали відправитися з Одеси до Венеції і назад, зросла з 40 ос. до 1429 ос. Враховуючи цю тенденцію та зростаючий інтерес туристів до портів Чорного моря у цілому, восени наступного року MSC Cruises планує замінити на "Панорамі Середземномор'я" т/х MSC ОРЕRА більш молодим судном – т/х MSC MUSICA (пасажиромісткість понад 3000 ос.).

Більш того, навесні компанія пропонує новий середземноморський маршрут з Одеси на т/х MSC LIRICA. Цього разу – у напрямку Генуї. Повний перелік портів заходу: Одеса-Пірей-Соренто-Генуя-Чивітавекк’я-Стамбул-Ялта-Одеса.

Новинкою та, мабуть, найцікавішою подією в пасажирську навігацію 2013 року, за словами Ельвіри Лещинської, обіцяє стати круговий круїз Чорним морем на т/х AZAMARA JOURNEY з відвідуванням портів України, Росії, Грузії, Туреччини, Болгарії та Румунії. Базовий порт круїзу – Стамбул. Це буде так званий "butterfly cruises", тому що після портів Чорного моря судно виконає круїз по Східному Середземномор'ю, й географічна траєкторія маршруту нагадує два з'єднаних (як крила метелика) кола. Перший візит т/х AZAMARA JOURNEY в Одеський порт у рамках Середземноморського круїзу запланований на 30 травня.

Другий, під час власне Чорноморського круїзу, заплановано на 27 серпня.

Як зазначила Ельвіра Лещинська, на рішення компанії Azamara Cruises (входить в холдинг Royal Caribbean Cruises) відродити традиції популярної колись Кримсько-Кавказької лінії з поширенням маршруту на всі країни Причорномор'я вплинув зростаючий інтерес до регіону з боку світових круїзних компаній. Його, у свою чергу, зумовив попит на нові враження з боку самих туристів. Іншими словами, пасажири круїзних лайнерів які наситилися принадами Середземномор'я, із задоволенням приймають пропозиції побачити визначні пам'ятки міст Чорного моря.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram