Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
5670

"Окімоно: 100 років від тріумфу у Європі"

З 15 квітня до 16 травня 2010 р. у Музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків працюватиме виставка "Окімоно: 100 років від тріумфу у Європі", на якій будуть представлені унікальні твори японської мініатюрної пластики з колекції Олександра Фельдмана.

Історія окімоно (досл.: "поставлена річ") - невеличких статуеток, що розташовувалися у хатньому вівтарі, - налічує кілька століть. Однак справжнім тріумфом для цих витончених скульптур стала славнозвісна Японсько- Британська виставка, що рівно століття тому відбулася у Лондоні. Ця виставка має безпосереднє відношення і до колекції Олександра Фельдмана. Саме там вперше експонувався твір.

Удагави Кадзуо "Мати, що годує немовля". Талановитий майстер у 1900-1910 роках кілька разів втілював розроблену ним модель молодої матері, яка по праву здобула славу "японської мадонни". Один з екземплярів, відлитих із бронзи, належить нині Нассеру Д. Халілі, а найцінніший варіант, вирізаний з кістки, став візитною карткою колекції Олександра Фельдмана.

Збірка окімоно, що є частиною The Feldman Collection, нараховує 220 предметів і, на думку фахівців, є однією з найбільш представницьких у Європі. Серед її перлин - твори Удагави Кадзуо, Ісікави Комея, Моріно Коріна, Асахі Мейдо та інших видатних представників Токійської школи різьблення, що яскраво репрезентують японський реалізм кінця XIX - першої третини XX ст.

У Музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків буде показано кращі окімоно з колекції Олександра Фельдмана. Поряд зі скульптурами, вирізаними з кістки, в експозиції можна буде побачити високохудожні композиції з бронзи, що виготовлялися наприкінці ХІХ ст. відомими японськими майстернями для західного ринку.

Жанрово-сюжетне розмаїття (від міфологічних персонажів до побутових сценок та анімалістки), віртуозність виконання, ретельність у передачі деталей, пластична виразність - все це приковує погляд, зачаровує, створює відчуття контакту з японською культурою.

Організатори розглядають цю виставку як один з перших кроків на шляху відкриття приватних колекцій - важливого й необхідного процесу, який веде до збільшення культурного надбання нашої країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram