Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
12645

Україна не цікавитиме терористів без високозбагаченого урану - Ю.Бойко

Перебуваючи на саміті з питань ядерної безпеки у складі офіційної української делегації, Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, відмітив, що в результаті досягнутих домовленостей між президентами США та України, замінивши високозбагачений уран, який використовується на українських ядерних дослідницьких установках, на низько збагачений, практично зводиться нанівець терористична загроза для України, "оскільки

наші реактори перестають цікавити потенційних терористів", - цитує міністра прес-служба Мінпаливенерго.

"Ми досягаємо також суттєвої економії - всі витрати по транспортуванню та переробці палива оплачують наші міжнародні партнери. Вони ж забезпечують повне завантаження новим якісним низькозбагаченим паливом", - підкреслив він.

На думку Юрія Бойка важливим є те, що Україна в результаті реалізації цих домовленостей отримає доступ до сучасних технологій і можливість значною мірою модернізувати дослідницькі ядерні реактори.

Однією з домовленостей, досягнутих на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні, є будівництво нової дослідницької установки.

"Принципово важливо, що в рамках досягнутих домовленостей, у Харкові буде побудовано нову дослідницьку установку, яка немає аналогів в Україні", - зазначив Міністр.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram