Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
21345

П.Симоненко: територіальні претензії можемо отримати від Польщі, Словакії, Угорщини

"Ми повинні зайняти жорстку позицію щодо зазіхань на територіальну цілісність України", - про це сказав лідер комуністів Петро Симоненко, коментуючи події навколо українського острова Майкан, що на Дунаї.

Політик нагадав, що рік тому, за змови президента Ющенка, румунської влади та потужного нафтовидобувного й енергетичного лобі США, Україна вже втратила частину своєї території.

"Декілька десятків квадратних кілометрів чорноморського шельфу навколо острова Зміїний, які багаті на нафту, у лютому 2009 року були віддані Румунії, а Україна не просто втратила частину території, а й, що дуже важливо, зазнала величезних економічних збитків, по нашій енергобезпеці було завдано чергового удару", - зазначив лідер КПУ.

П.Симоненко наголосив, що сьогодні ми пожинаємо гіркі плоди зрадницької політики "помаранчевих" націоналістів, і нагадав, що, як кажуть у народі, на слабких і поступливих воду возять.

"Тому, якщо сьогодні ми не дамо рішучу відсіч, то невдовзі можемо отримати аналогічні територіальні претензії, наприклад, від Польщі, Словакії, Угорщини", - сказав лідер КПУ.

"Що стосується безпосередньо ситуації навколо острова Майкан, то я пропоную в екстреному порядку провести парламентські слухання з цього питання, а також розглянути його на Раді Нацбезпеки й оборони та визначитися із необхідними заходами із забезпечення територіальної цілісності України, захистом наших економічних інтересів", - запропонував П.Симоненко.

Нагадаємо, вчора уповноважений України в Міжнародному суді ООН, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко, коментуючи ІМК інформацію у ЗМІ про те, що Румунія знову висунула Україні територіальні претензії і вимагає посунути лінію державного кордону, зазначив, що немає жодних підстав для зміни державного кордону між Україною і Румунією.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram