Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16275

"ЄДАПС" монополізував виробництво держдокументів - НУ-НС

"До 2007 року, коли український уряд очолював Янукович, бланки виготовляло державне підприємство "Поліграфкомбінат "Україна". Уряд Януковича передав 500-мільйонні заробітки з виготовлення паспорта в руки концерну "ЄДАПС", за яким стоїть народний депутат від Партії регіонів Василь Гриценко. У кінці 2009 року цей договір закінчився, і уряд Тимошенко хотів повернути друк паспортів поліграфкомбінату "Україна". Але приватний монополіст "ЄДАПС" не захотів віддавати в державні руки виробництво державних документів, і саме тому була організована агресивна атака на поліграфкомбінат", - зазначили у свой заяві політики партії НУ-НС. Про це ІМК повідомили у прес-службі НУ-НС.

Вони наголошують, що "на той час не тільки виробництво паспортів було приватизоване концерном "ЄДАПС", а й самі зразки цих паспортів стали приватними - Патент на промисловий зразок паспорта громадянина України для виїзду за кордон був зареєстрований на товариство з обмеженою відповідальністю "ЮС-Дизайн". Це означає, що ніхто не може виграти тендер на виготовлення документів, зразок яких це підприємство не дасть нікому, крім своєї мами-"ЄДАПСу". Навіть якщо хтось запропонує виготовляти паспорти вдвічі дешевше, власник авторських прав на паспорт не дасть згоду на їх виготовлення, бо це його інтелектуальна власність".

Політики акцентують увагу на тому, що "уряд Юлії Тимошенко на початку березня цього року прийняв рішення про новий дизайн паспорта, який буде належати державі. І саме це рішення уряд Азарова зараз скасував, відновлюючи монополію "ЄДАПСу" на дизайн, а відтак і на виготовлення паспортів. Тепер очевидно, що захоплення державного підприємства "Поліграфкомбінат "Україна", навколо якого було багато галасу "регіоналів", аж до зняття міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, було лише з однією метою - утримати в свої руках 500 млн коштів, які мали по праву відійти державі".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram