Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 01 липня 2022 13:44
Новини: Політика
19425

Україна з Румунією не партнери, а конкуренти - В.Кулик

"Стосунки України та Румунії не є партнерськими, вони будуються на конкурентному рівні", - заявив під час прес-конференції у медіа-холі директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За його словами, необхідно зазначити масову інформаційну кампанію, яку проводить Бухарест стосовно України, звинувачуючи Київ у невиконанні ряду конвенцій.

"Також варто зазначити, що самі дії самої Румунії викликають спротив екологічного співтовариства в самому Бухаресті. Зокрема, відомі заяви представників Фонду захисту природи Румунії - збір підписів, екологічних активістів проти посиленого будівництва каналу. Крім того, не варто забувати про прийняття в 2007 році плану по облаштуванню придунайських територій, які передбачають будівництво близько 20 портів, близько 10 мостів, а також ряд інших гідротехнічних споруд, які впливатимуть на загальну гідрологічну ситуацію на Дунаї. Це фактично є наслідком того, що у нас з Румунією конкурентні відносини", - повідомив В.Кулик.

Експерт також нагадав, що "Румунія не є нашим адвокатом і локомотивом по інтеграції України в ЄС і в НАТО, а є нашим конкурентом в Черноморському басейні". І будувати наші відносини з румунською стороною, стверджує він, треба саме відповідно до цього.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram