Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
31935

Курилку у Верховній Раді досі не закрили

Курилку у Верховній Раді досі не закрили

КИЇВ. 18 грудня. УНН. Регламентний комітет має розглянути ситуацію із курилкою у Верховній Раді, яка і досі не закрита, незважаючи на набуття чинності закону про заборону куріння в громадських місцях. Про це сказав голова Регламентного комітету минулого скликання, депутат-регіонал Володимир Макеєнко, повідомили УНН у прес-службі громадянського представництва "Життя".

"Я не думаю, що це питання до Апарату Верховної Ради. Це питання до Регламентного Комітету ВР. Хтось повинен прийняти рішення. Якщо туди (в курилку-ред.) зайшов народний депутат і представник засобів масової інформації, це одна справа. Рішення заборонити курилку може прийняти Регламентний комітет на підставі закону. Я впевнений, що в цьому приміщенні цей закон буде виконуватися на 100%", - зазначив В.Макеєнко.

На запитання про те, чому у приміщенні Верховної ради поки ігнорують закон, В. Макеєнко відповів: "Це такий форс-мажор, який мав місце один день. Я впевнений, що 25 числа це питання буде вирішено. Ну не може керівник апарату прийняти рішення, які призначаються Верховною Радою. Це стосується і народних депутатів, і представників засобів масової інформації".

Співавтори Закону уже готують звернення на керівника Апарату Верховної Ради Зайчука В. О. з проханням надати інформацію про те, які конкретні заходи вжиті для виконання Закону України № 4844 щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів. Ще 13 листопада активісти Коаліції громадських організацій та ініціатив "За вільну від тютюнового диму Україну", напередодні набуття чинності Закону, зверталися до пана Зайчука із проханням надати інформацію щодо підготовки до Закону і можливості закриття депутатської курилки. «Питання визначення спеціальних місць для куріння на території адміністративних будинків детально вивчається Управлінням справами апарату Верховної Ради України", - таку відповідь отримали активісти на своє звернення.

Нагадаємо, до 16 грудня 2012 р. у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ дозволялося робити місця для куріння. З 16 грудня куріння у всіх приміщеннях (включаючи туалети, балкони, тощо) повністю заборонено. Місця для куріння можуть бути облаштовані на території таких органів, за прикладом Адміністрації Президента, де місце для куріння знаходиться на спеціальному майданчику на вулиці.

Самі народні депутати 368-ми голосами 24 травня 2012 р. підтримали Закон України №4844, згідно якого усі приміщення державних установ мають стати бездимними. Настав час виконувати свої рішення, а громадськість контролюватиме це питання та вживатиме заходів щодо найскорішого звільнення головного приміщення країни від тютюнового диму.

Відео Ганни Грабарської.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram