Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
9765

Дефіцит бюджету Пенсійного фонду може досягти 50% - О.Шевчук

"Непослідовність пенсійної реформи і високий ступінь тінізації економіки держава буде покривати бюджетними трансферами в Пенсійний фонд. Дефіцит бюджету Пенсійного фонду в поточному році може досягти 50%. Таким чином, держава буде оплачувати непослідовність і неспроможність пенсійної реформи, зокрема, і соціальної реформи в цілому, а також високу ступінь тінізації економіки. У довгостроковій перспективі Україна повинна перейти до накопичувальної пенсійної системи, в короткостроковій - необхідно мінімізувати практику виплати зарплат у конвертах", - так прокоментував інформацію про збільшення дефіциту Пенсійного фонду перший заступник голови парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Олег Шевчук. Про це повідомили у прес-службі політика.

"Перед урядом Януковича сьогодні стоїть дуже непросте завдання щодо забезпечення бюджетними трансфертами дефіциту Пенсійного фонду. За умови задекларованого підвищення соціальних стандартів, новому уряду в 2010 році доведеться суттєво збільшити дотації з держбюджету. І показник дефіциту бюджету Пенсійного фонду до кінця поточного року цілком може досягти 50%. При порівняних бюджетах держави та ПФ ця цифра може стати просто непідйомною. Таким чином, ми розплачуємося за непослідовність пенсійної реформи, зокрема, і за незавершеність соціальної реформи в цілому", - зазначив він.

На думку депутата, для мінімізації наслідків неспроможності пенсійної реформи, уряду необхідно максимально впорядкувати відносини у соціальній сфері, ліквідуючи відверті механізми зловживань і стимулюючи роботодавців до відходу від тіньових механізмів виплати заробітної плати.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram