Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13950

Прирівнювання педагогів до статусу держслужбовців звузить їх права - В.Полохало

Комітет з питань науки і освіти 14 квітня ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити ряд законопроектів щодо надання статусу державного службовця педагогічним працівникам державних загальноосвітніх навчальних закладів. Про це повідомили у прес-службі Комітету. Зокрема, Комітет рекомендує відхилити проекти Законів про внесення змін до деяких законів України, про внесення змін до деяких законів України, про внесення змін до деяких законодавчих актів України.

На засіданні зазначалось, що вказані законопроекти в основному погіршують соціально-економічне становище педагогічних та медичних працівників та звужують їх права.

На засіданні наголошувалось, що для державних службовців встановлено низку особливих вимог та обмежень чинним законодавством України. Наприклад, державні службовці не можуть брати участь у страйках, займатись підприємницькою діяльністю тощо. У порівнянні з державними службовцями, чинним законодавством встановлені переваги медичних та педагогічних працівників щодо тривалості відпустки та робочого часу, їх права на пенсію за вислугою років при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років тощо.

Народні депутати України схвально віднеслися до норми щодо пенсійного забезпечення педагогічних працівників, зокрема, встановлення пенсійного забезпечення на рівні 80-90 відсотків від заробітної плати. Але раніше Комітет вже підтримав законопроект про внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту". Зараз цей законопроект готується до повторного другого читання.

Голова комітету Володимир Полохало підкреслив, що "механічне прирівнювання педагогічних працівників до статусу державних службовців суттєво звузить їх права, погіршить їх статус і можливості". Він зауважив, що вчителі самі не хочуть бути державними службовцями. "До Комітету за цей весь час не надійшло жодного листа від освітян із проханням підтримати цю законодавчу ініціативу", - наголосив голова Комітету.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram