Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Київ
17625

Для стабільного розвитку в бюджеті Києва на 2013 рік не вистачає 4 млрд грн

КИЇВ. 20 грудня. УНН. За розрахунками Київської міської державної адміністрації, потреба в додатковому фінансовому ресурсі складає більше 4 млрд грн. Про це УНН повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації.

Як йдеться у повідомлені, доведений обсяг ресурсів на делеговані повноваження забезпечує розрахункову потребу лише на оплату праці працівникам бюджетної сфери.
Як заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час презентації проекту бюджету Києва на 2013 рік, "ці показники нас не можуть задовольняти, оскільки не дають можливості підвищити соціальні стандарти та працювати над розвитком Києва як столиці".

"Чому саме так? Загальний обсяг надходжень до бюджету Києва на 2013 рік, без урахування трансфертів, становитиме 15,1 млрд грн, у тому числі загальний фонд – 13,1 млрд грн і спеціальний фонд – 2 млрд грн. При цьому з тих показників, що доведені нам Мінфіном, загальний фонд мав скласти 10 млрд грн, тобто навіть менше, ніж цього року (11,6 млрд грн). Ви розумієте до чого б це призвело – зменшення зарплат бюджетникам, зменшення видатків на підтримку життєдіяльності міста тощо. Ми взяли на себе сміливість і заклали 13,1 млрд грн, сподіваючись отримати додатково 2 млрд грн від плати за землю», – пояснив Руслан Крамаренко.

Він зазначив, що місто заклало отримання плати за землю майже на 2 млрд грн більше у порівнянні з очікуваними надходженнями в 2012 році. Згідно з вимогою Податкового кодексу ставка оренди землі становить від 3% до 12%, залежно від цільового призначення землі. При цьому в Києві є чинними близько 1700 договорів, за якими орендарі сплачують 1%.

Змінити ситуацію можливо рішенням Київради щодо перегляду договорів оренди. Додаткові надходження можливо також отримати шляхом упорядкування земельної документації. Наразі в місті тільки на 17% земельних ділянок є оформлені у встановленому порядку документи.

Крім того, передбачено, що місто отримає субвенції та дотації з держбюджету до загального та спеціального фондів у обсязі 2,9 млрд грн. У порівнянні з 2012 роком обсяг трансфертів з держбюджету зменшився на 5,4 млрд грн.

За словами Руслана Крамаренка, зростання обсягу загального фонду на 2013 рік в поданому проекті передбачається на рівні 1,23%.

Як повідомлялось, під час Х пленарного засідання Київрада прийняла до розгляду Проект бюджету Києва на 2013 рік.

 
Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram