Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 01:13
Новини: Економіка
10035

ЄС виплатив останній транш своєї програми на підтримку енергетичної стратегії України

КИЇВ. 20 грудня. УНН. Європейський Союз виплатив останній транш своєї програми на підтримку енергетичної стратегії України, яку було схвалено у 2007 році. Про це УНН повідомили у прес-службі Представництва ЄС в Україні.

Транш у розмірі 28 мільйонів євро відображає прогрес України в енергетичному секторі, а також частковий поступ країни у сфері управління державними фінансами. Європейський Союз також вирішив розпочати наступну програму з підтримки енергетичного сектору України, бюджет якої сягатиме 45 мільйонів євро.

У 2007 р. ЄС виділив 82 млн євро на підтримку енергетичного сектору у рамках своєї першої програми бюджетної підтримки в Україні. Програми бюджетної підтримки надають необхідні кошти уряду для досягнення попередньо узгоджених показників. Ця програма сприяла вдалому впровадженню енергетичної стратегії уряду України щодо здійсненням всеосяжної реформи енергетичного ринку шляхом приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 р. Реформи мають забезпечити українських споживачів ефективним, конкурентним та безпечним енергопостачанням.

Програма бюджетної підтримки складалася з двох траншів: фіксованого та змінного (варіативного). Сума фіксованого траншу становить 40 млн. євро; його Україна отримала у 2008 та 2009 рр. Спираючись на оцінку взаємно узгоджених показників, яких Україна мала досягти в енергетичному секторі, беручи до уваги загальний прогрес у впровадженні енергетичної стратегії, а також зважаючи на частковий поступ в удосконаленні сфери управління державними фінансами, Європейський Союз нещодавно виплатив Україні змінний транш, кошторис якого становить 28,14 млн євро. Сума виділених Україні коштів у рамках програми складає 83% від загальної її вартості, що є хорошим результатом у порівнянні з результатами подібних програм, які Європейський Союз фінансує у всьому світі.

У 2007 році ЄС вирішив (а згодом, у 2008 році, погодив з Україною) заснувати програму із загальним бюджетом у 87 млн євро (включаючи 5 млн євро на технічну підтримку). Метою програми стала підтримка впровадження енергетичної стратегії України, включаючи положення Меморандуму про порозуміння щодо співпраці між ЄС та Україною у енергетичній галузі.

Здійснені виплати не є автоматичною гарантією того, що у рамках інших програм бюджетної підтримки буде надаватися подальше фінансування. Рішення щодо цих питань залежатиме, серед іншого, від подальшого прогресу України у сфері управління державними фінансами.

Окрім цього, 5 грудня поточного року Європейська Комісія вирішила запровадити нову програму бюджетної підтримки в енергетичній сфері із загальним бюджетом у 45 млн. євро. Наступним кроком у підготовці цієї програми є проведення консультацій та підписання фінансової угоди з урядом України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...