Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
26280

За останній рік частка вугілля в енергетичному балансі України збільшилась на 33%

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Вугілля є другим за обсягом джерелом енергії в Україні, протягом 2011 року його частка збільшилася до 32,7%. Про це йдеться у експрес-випуску "Енергетичний баланс України за 2011 рік", опублікованому нещодавно Державним комітетом статистики, повідомляє УНН.

"В енергетичному балансі України за 2011 рік обсяг загального постачання первинної енергії становив 126,4 млн. т нафтового еквіваленту, що на 3,7% менше, ніж у 2010 році. Найважливішим джерелом енергії у структурі постачання первинної енергії у 2011 році залишається природний газ, хоча його частка скоротилася до 36,9%. Вугілля - друге за обсягами джерело енергії, його частка збільшилася до 32,7%", - йдеться у тексті.

Також минулого року на 9% зросло виробництво первинної енергії, і становило 85,2 млн. тне, забезпечивши 67,4% загального постачання первинної енергії. Частка вугілля склала 47% та продовжує бути найбільшою у власному виробництві енергетичних матеріалів.

Нагадаємо, за даними Міненерговугілля, Україна наразі взяла курс на заміщення імпортного газу власними енергоносіями, зокрема вугіллям, обсяги видобутку якого активно нарощують.

"Цього року ми розраховуємо видати на-гора 85 млн тонн вугілля. Тобто ще 3–4 млрд кубів імпортного газу зможемо замістити вітчизняним вугіллям. Отже, збережемо для країни приблизно 1,5–2 млрд доларів. Також ми плануємо побудувати три підприємства з газифікації вугілля з використанням новітніх технологій, які вже випробувані в Європі й Китаї", - зазначив Міністр енергетики Юрій Бойко.

Разом з цим, наразі уряд України планує модернізувати найбільш ефективні шахти задля нарощування темпів добування вугілля відповідно до Закону України"Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" щодо збільшення видатків на капітальне будівництво та технічне переоснащення вугледобувних підприємств, який прийнятий Верховною Радою. Так уже розпочались роботи з будівництва скіпового ствола на шахті ім.Бажанова, що входить до державного підприємства "Макіїввугілля".

Очікується, що після модернізації шахта ім. Бажанова збільшить обсяги виробництва до 1 млн тонн на рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram