Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
14430

Громадська рада пропонує збільшити бюджет аграрного виробництва у 2013 році - Мінагропрод

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Сьогодні у Міністерстві аграрної політики та продовольства відбулася підсумкова Громадська рада за участю Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Івана Бісюка. Про це УНН повідомили у прес-службі відомства.

За повідомленням прес-служби, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк відзначив зростаючі показники виробництва у галузях тваринництва та рослинництва. Так, за його словами, цьогоріч виробництво валової продукції сільського господарства становить 224 мільярда гривень, зокрема, 148,5 мільярда гривень надійшло від галузі рослинництва та 75,5 мільярда гривень від тваринництва.

Також він зауважив, що подальші зміни до бюджету на 2013 необхідно спрямувати на погашення відсотків по кредитах та збільшення фінансування програм прямої бюджетної підтримки сільгоспвиробників.

"Ми маємо перехідні кошти від 1,5% збору, які повинні перейти в наступний рік. У зв’язку з цим, ми пропонуємо, щоб ці кошти не надавалися на безповоротній основі, а направлялися на компенсацію відсотків по кредитах, розвиток кооперативів, садівництва й виноградарства, програми розбудови оптових ринків, в також прямої фінансової допомоги селянським господарствам", - зазначив І.Бісюк.

Також члени Громадської ради завернули увагу на необхідності виділення коштів безпосередньо на розвиток сільських територій.

Підсумовуючи обговорення, учасники Громадської ради затвердили план роботи на 2013 рік та вирішили звернутися до Кабінету міністрів та профільного комітету Верховної ради щодо збільшення бюджету для аграріїв.

Нагадаємо, у 2013 році побудовано 68 та реконструйовано 202 тваринницьких комплекси з виробництва молока. Також окрім значної прямої допомоги селянам погашено кредиторську заборгованість перед сільгосппідприємствами за 2011 рік. Про це сказав директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства Андрій Гетя.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram