Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 05 липня 2022 07:26
Новини: Політика
11475

В.Литвин зустрівся з міністром закордонних справ Словацької Республіки

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер провів зустріч з Міністром закордонних справ Словацької Республіки Мірославом Лайчаком, повідомили в прес-службі ВР.

Під час зустрічі сторони висловили задоволення високим рівнем двосторонніх українсько-словацьких відносин, у тому числі, їх міжпарламентської складової, і висловилися за подальшу активізацію і розвиток міждержавних відносин, наголосивши на важливій ролі парламентів у цьому процесі.

В.Литвин і М.Лайчак висловили думку про те, що існують всі підстави для інтенсифікації співробітництва в економічній та гуманітарній сфері, активізації прикордонної співпраці.

Керівник українського парламенту висловився за пошук нових напрямків двосторонньої співпраці. Зокрема, В.Литвин вважає перспективним розвиток співробітництва наших країн в енергетичній сфері у частині розробки альтернативних джерел енергії.

В.Литвин зазначив, що у наших країн є невикористаний потенціал міжпарламентської співпраці, зокрема, на рівні комітетів і груп дружби, і запросив делегацію Парламенту Словацької Республіки відвідати Україну після парламентських виборів у Словаччині, які відбудуться у червні 2010 року.

М.Лайчак повідомив про підготовку до України офіційного візиту Президента Словацької Республіки Івана Гашпаровича у липні поточного року.

В.Литвин і М.Лайчак приділили значну увагу питанню євроінтеграційних устремлінь України. Міністр закордонних справ, зокрема, підтвердив підтримку словацькою Стороною європейських прагнень України, і зазначив, що його країна готова поділитися з Україною відповідним досвідом.

М.Лайчак також заявив, що Словаччина підтримує надання Україні "дорожньої карти" безвізового режиму з Євросоюзом.

У свою чергу, В.Литвин подякував міністру за позицію словацької Сторони.

Голова Верховної Ради Україні і міністр закордонних справ Словаччини обговорили питання щодо співпраці у рамках зовнішньополітичної ініціативи ЄС "Східне партнерство", зокрема, її парламентського виміру.

У цьому контексті В.Литвин наголосив на важливості підтримки і розвитку як двостороннього діалогу між країнами-учасницями програми, так і багатостороннього діалогу з Євросоюзом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram