Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13155

Пенсійний вік переобтяжує українську економіку- І. Ґазізуллін

Україна має вирівнювати пенсійний вік між жінками і чоловіками для зменшення тиску на економіку. Таку думку в коментарі ІМК висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільзар Ґазізуллін. Однак експерт вважає, що на підняття пенсійного віку, яке потребує економіка, політики не зважаться.

"Це доцільно з точки зору скорочення дефіциту бюджету. Але це є мабуть політично недоцільне рішення, оскільки це суттєво знизить популярність влади",- сказав Ґазізуллін.

На думку Ґазізулліна, крім підвищення пенсійного віку, інші заходи не допоможуть зменшити дефіциту Пенсійного фонду.

"Ще один захід - обмеження максимального розміру пенсій. Ми знаємо, що є певні спеціальні пенсії для держслужбовців, які є надзвичайно високими. Це захід, який також розглядався і цим урядом, і попереднім урядом. Але знову ж таки, це ситуацію не вирішить, оскільки економія буде несуттєвою. Більшість людей все ж таки отримують пенсію, яка є близькою до середньої в країні", - зазначив економіст.

Експерт вважає, що стабілізувати пенсійну систему допоможуть реформи. Інакше країні доведеться економити на інших видатках.

"Не підвищення пенсійного віку загрожує розбалансуванням державних фінансів. В Україні просто нема джерел для покриття цього дефіциту. Зовнішні запозичення є дуже дорогими або треба буде економити на якимось інших держаних видатках", - підкреслив Газзізулін.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram