Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
11385

Вивчення мови нацменшин відбуватиметься за заявою батьків - І.Попеску

"У програмі, підготовленій Урядом, передбачений механізм реалізації Європейської хартії регіональних мов і мов меншин", - сказав народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Іван Попеску, коментуючи гуманітарні аспекти програми. Його цитує прес-служба ПР.

"У першу чергу приділено увагу реалізації прав національних меншин на здобуття освіти своєю рідною мовою. Зокрема, в регіонах компактного проживання російськомовних, румуномовних, угорськомовних, татаромовних громадян України з 1 вересня в загальноосвітніх школах буде введено в якості предмета навчання національну мову. Змушувати вивчати мову національних меншин ніхто не має права. Тому вивчення мови національних меншин буде відбуватися виключно за заявою батьків дитини. І навчання мови національних меншин буде забезпечено за рахунок тієї варіативної частини загальноосвітніх програм, яка може змінюватися місцевими органами освіти", - зазначив нардеп.

"Упевнений, що вже в бюджеті 2011 року буде передбачено повний механізм реалізації Європейської хартії регіональних мов. І в міру того, як буде розвиватися економіка, будуть впроваджуватися в практику й інші положення хартії. Це стосується і питань культури, і проведення фестивалів, і розширення сфери використання регіональних мов", - підкреслив Попеску.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram