Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
17805

У 2010 році держава виділить 1,2 млрд грн на здешевлення відсотків по кредитам

Загальний обсяг вже взятих аграрними підприємствами кредитів під 18-20% річних сягає півтора мільярди гривень. Про це повідомив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк сьогодні, виступаючи з трибуни парламенту, передає кореспондент ІМК.

Він також зазначив, що держава продовжує політику компенсації кредитних відсотків та подальшого здешевлення кредитних ресурсів для селян.

"З 2000-го року 85% підприємств, які залучають кредити, отримують часткову компенсацію з бюджету. На 1 бюджетну гривню компенсацій залучаються від 15 до 25 гривень кредиту", - повідомив міністр.

Він також зазначив, що в країні розроблений й працює порядок використання бюджетних коштів в сфері підтримки підприємств через механізм здешевлення кредитів.

"Відтак, у 2010 році буде виділено 1,2 млрд гривень на здешевлення відсотків по кредитам. Загальний обсяг кредитів, відсотки по яких будуть компенсовані, складає 10 мільярдів гривень: 5 млрд грн кредитів, отриманих в 2007-2009 роках, та 5 млрд грн, які будуть залучені протягом 2010 року. Крім того, зараз відпрацьовується механізм надання пільгових кредитів (або компенсації кредитних відсотків) під незавершене виробництво, під майбутній врожай и майбутній приплід в тваринництві. Загалом питання надання кредитів буде згодом покладено на Державний Аграрний банк", - сказав Н.Присяжнюк.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram