Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 05 липня 2022 05:56
Новини: Політика
13695

"Репортери без кордонів" занепокоєні погіршенням стану свободи слова в Україні

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" занепокоєна погіршенням стану свободи слова в Україні після президентських виборів, на яких перемогу здобув Віктор Янукович. Про це йдеться у заяві організації, оприлюдненій на її сайті. Зокрема, "Репортери без кордонів" висловлюють свою підтримку відкритому листу, надісланому 17 журналістами телекомпанії ТВі до Януковича з вимогою припинити втручання у роботу мас-медіа з боку Служби безпеки. Журналісти ТВі поскаржилися на переслідування СБУ та звинуватили цю установу у захисті особистих і бізнесових інтересів голови СБУ Валерія Хорошковського.

Міжнародна організація також стурбована "необґрунтованим рішенням" ліквідувати Національну комісію з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Її розпустили на підставі указу Президента. "Янукович повинен пояснити цей крок і сформулювати свою політику стосовно мас-медіа", - заявляють правозахисники.

"Репортери без кордонів" закликають Президента підтримувати свободу слова, яка передбачена українською Конституцією та численними договорами і конвенціями, підписаними Україною. "Президент повинен змінити своє ставлення до медіа і відновити тенденцію кількох останніх років щодо зростання свободи слова", - йдеться у заяві.

Організація звернула увагу і на випадки арештів і нападів на журналістів, які сталися в Україні за останні дні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram