Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
37740

Президент пропонує Раді затвердити переведення частини українських миротворців з Ліберії у Кот-д'Івуар

КИЇВ. 29 грудня. УНН. Президент України Віктор Янукович запропонував Верховній Раді України перевести частину миротворчого контингенту з Ліберії у Кот-д'Івуар. Про це йдеться у законопроекті № 0011, зареєстрованому у парламенті 29 грудня, передає УНН. 

"На даний час, за пропозицією Ради Безпеки ООН та з огляду на зниження рівня внутрішніх і зовнішніх воєнних загроз для Ліберії, починаючи з жовтня 2012 року до липня 2015 року планується масштабне скорочення військового компоненту МООНЛ – виведення близько 4200 із наявних на сьогодні 7952 військових. Секретаріат ООН звернувся до уряду України з проханням розглянути можливість передислокації на постійній основі трьох бойових вертольотів Мі-24 зі складу 56 окремого вертолітного загону ВСУ до складу Операції ООН у Кот-д'Івуарі та можливості їх залучення до виконання завдань на території як Кот-д'Івуара, так і сусідньої Ліберії", - говориться у пояснювальній записці до документа.

Це рішення було запропоновано після зниження внутрішніх і зовнішніх воєнних загроз для Ліберії, у зв'язку з чим планується скорочення миротворчого контингенту.

Проект закону розроблений з метою нормативно-правового оформлення Указу Президента України від 29 грудня 2012 року "Про направлення національного контингенту для участі України в операції ООН у Кот-д'Івуарі та транкордонних операціях у рамках співпраці між Місією ООН у Ліберії та Операцією ООН у Кот-д'Івуарі".

Виведенню підлягають, зокрема, піхотні батальйони (Пакистан, Бангладеш, Китай та інші), а також ударний вертолітний підрозділ (три вертольоти Мі-24) зі складу українського контингенту (вісім військово-транспортних Мі-8 залишаться у Ліберії).

Нагадаємо, операція ООН у Кот-д’Івуарі здійснюється відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН № 1528 (2004) від 27 лютого 2004 року. Згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН № 2062 (2012) від 26 липня 2012 року, строк дії мандату ОООНКІ продовжено на черговий річний період до 31 липня 2013 року. 

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram