Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
4965

З боку ПР почалася легітимація пролонгації перебування ЧФ РФ в Україні - О.Палій

З боку ПР почалася легітимація питання пролонгації перебування ЧФ РФ на території України. Про це на прес-конференції в ІМК повідомив політолог Олександр Палій.

"Як відомо, Конституція передбачає, що на території України заборонено розташування іноземних військових баз, в перехідних положеннях Конституції закріплюється можливість функціонування вже існуючих баз у відповідності до двосторонніх договорів. В той же час двостороння угода між Україною і Росією, яка була підписана у серпні 1997 року передбачає, що Україна має право піднімати питання виведення ЧФ РФ до серпня 2016 року, і Росія буде змушена вивести цей флот. Каденція Януковича закінчується через 5 років, тобто на початку 2015 року, а питання ЧФ РФ Україна має право піднімати до серпня 2016 року. Тому виникає такий зазор, в результаті якого немає жодних гарантій, що на той час буде така ж несуверенна влада, як сьогодні. Тому Росія намагається максимально використати все можливе з нинішньої ситуації", - розповів експерт.

Він також наголосив, що питання флоту - це питання, яке не вирішується грошима. "Якщо говорити про фінансову сторону, то флот розміщений на колосальних розмірах кримської землі, це - десятки тисяч га. Якщо цю територію просто продати з аукціону, вийде колосальна сума грошей, яку нам Росія ніколи за цю пролонгацію не дасть", - сказав О.Палій.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram