Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
21315

Наукова спільноти звернулася до КМУ

До Кабінету Міністрів України надійшло звернення представників наукової спільноти України до громадськості та ЗМІ. Про це ІМК повідомили в прес- службі КМУ.

"Україна - держава науково-технологічних досягнень світового рівня. Проте їхня висока результативність нині зберігається за невеликим переліком напрямів. Але й ці переваги Україна ризикує з часом втратити. Через відсутність реальної підтримки науково-технологічної сфери", - зазначається в зверненні.

"За всі роки незалежності в державі фактично провадилася політика "замовчення" та ігнорування потреб наукового розвитку. Фінансування науки скоротилося у понад 15 разів і до сьогодні перебуває на критично низькому рівні. Повністю втрачені цілі наукові школи, перспективні наукові напрями. Між тим саме рівень національної науки і технологій у сучасному світі визначає конкурентноздатність держави на світовій арені", - говориться у тексті.

"Наукова спільнота передусім вітає створення Державного комітету з питань науково-технічного і інноваційного розвитку, який в перспективі може перетворитися на повноцінне Міністерство науки та низку інших ініціатив Кабінету Міністрів України, зокрема, ініціативу поновлення спеціального режиму інвестиційної діяльності технопарків, посилення державної уваги до забезпечення високої якості природничо-математичної освіти. Впевнені, реалізація Урядом всіх цих задумів і планів забезпечить істотне підвищення конкурентоспроможності України на тривалу стратегічну перспективу", - додається в зверненні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram