Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 15:30
18330

Wikipedia втрачає авторів, які пишуть статті англійською

КИЇВ. 5 січня. УНН. Відома онлайн-енциклопедії Wikipedia втрачає авторів, які пишуть статті на англійській мові, що негативно позначається на постійно оновлюваному джерелі знань для інтернет користувачів, зазначається в науковому журналі American Behavioral Scientist, передає УНН.

Згідно з даними дослідника Аарона Халфакера з Університету Міннесоти, в 2007 році англомовних авторів статей Wikipedia налічувалося 56 тисяч, у 2012 році їх уже всього 35 тисяч. Причина, ймовірно, криється в тому, що ускладнилась процедура створення статей та внесення поправок до вже існуючих, відзначив Халфакер і його колеги-дослідники.

"Wikipedia переросла з енциклопедії, в якій кожен (користувач) міг внести поправки, в енциклопедію, де користувач повинен подолати байдужу стіну автоматичної відмови (зміни даних) і, як і раніше, мати бажання добровільно жертвувати часом та енергією для редакції", - зазначається у статті дослідників. Це призводить до ситуації, коли найбільший в світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів і, як наслідок, втрачає свою можливість залишатися оперативним джерелом знань в онлайн режимі.

Довідка: Wikipedia є найбільшою в світі онлайн-енциклопедією. Проект налічує більше 23 мільйонів статей на 285 мовах світу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...