Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 25 червня 2022 23:55
Новини: Політика
11370

В.Семиноженко зустрівся з послом США в Україні Д.Теффтом

Віце-прем‘єр-міністр України Володимир Семиноженко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом. Сторони обмінялись думками щодо напрямів розвитку стратегічного партнерства між Україною та США, передовсім у сфері науки і технологій, повідомили в прес- службі КМУ.

Посол високо оцінив підсумки зустрічі Президентів України та США в рамках Вашингтонського саміту з ядерної безпеки, який відбувався 12-14 квітня

цього року, наголосивши, зокрема, вагоме міжнародне значення рішення України щодо виведення зі своєї території високозбагаченого урану. "Це був дуже успішний візит Президента Януковича і дуже змістовна зустріч Президентів наших держав", - зазначив посол.

Він повідомив, що найближчим часом будуть сформовані робочі органи з опрацювання реалізації досягнутих на вищому рівні домовленостей. Посол також наголосив, що співпраця українських та американських науковців у галузі ядерних технологій не тільки не буде перервана, а навпаки отримає новий поштовх до розвитку.

Віце-прем‘єр-міністр Володимир Семиноженко сказав, що співпраця по так званій підкритичній збірці призведе до дуже важливого етапу, коли "ми створимо прообраз майбутніх екологічно чистих ядерних установок і виведемо ядерну енергетику на новий рівень абсолютної безпеки, де виключено навіть можливість виникнення ексцесів, що призвели до Чорнобильської катастрофи". "Ми відчуваємо щиру зацікавленість американської сторони до співпраці по цих та багатьох інших напрямках", - додав він.

Посол США висловив побажання найближчим часом налагодити співпрацю з Державним комітетом з питань науково-технологічного і інноваційного розвитку, а також повідомив про наміри посприяти прискоренню створення Робочої групи з питань співробітництва у сфері науки, технологій і освіти в рамках українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства. "Кооперація українських та американських науковців у сфері ядерних досліджень посилюється і виходить на новий рівень", - зауважив посол США.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram