Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13125

Високозбагачений український уран має піти в Росію - К.Грищенко

Високозбагачений український уран має піти в Росію для того, щоб його звели до низькозбагаченого, і він має бути повернутий для досліджень, для використання українською стороною. Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Всі, хто відповідає за збереження, використання, дослідження з використанням урану виступали за те, щоб знайти можливості перейти на використання низькозбагаченого урану у дослідницьких цілях. Тому що всі спроби знайти ефективний спосіб, яким чином високозбагачений уран може допомогти вирішувати глобальні чи національні проблеми енергетичної безпеки не дали не тільки конкретних результатів, але й не відкрили реальної перспективи. Відтак директори всіх інститутів виступали за те, щоб реалізувати проект передачі високозбагаченого урану і отримання взамін такої з кількості в ізотопному вимірі низькозбагаченого урану, який потрібен для їх цілей", - розповів міністр.

За його словами, в рамках пакету домовленостей з США Україна досягла того, що "не просто віддає високозбагачений уран, з яким інститути не знають що робити, отримуємо не тільки низькозбагачений, який допомагає їм реально продовжити серйозні дослідження протягом багатьох років, але й найсучаснішу унікальну установку для самих високотехнологічних наукових досліджень, спрямованих у майбутнє".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram