Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 28 червня 2022 21:20
Новини: Київ
19470

Долю Гостинного двору має вирішити громада - Попов

КИЇВ. 14 січня. УНН. Гостинний двір є домінантою і невід’ємною складовою архітектурного ансамблю Контрактової площі. Він та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. Відповідний наказ Міністерство культури ухвалило 21 грудня у відповідь на клопотання Київської міської державної адміністрації. Про це сказав голова КМДА Олександр Попов, повідомили УНН у прес-службі міськадміністрації.

За його словами, повернення Гостинному двору статусу пам’ятки забезпечує правовий захист цього об’єкту.

«Гостинний двір – пам’ятка містобудування Києва. Значить, його долю може і має визначати насамперед громада міста. Щоб відвернути руйнування будівлі, треба якнайшвидше провести реставраційні роботи. Але їх треба виконати так, щоб зберегти історичну цінність об’єкту, а також культурний простір, який сформувався на його площах і навколо нього», – наголосив Олександр Попов.
Саме тому очільник міськдержадміністрації ініціював проведення широких громадських слухань з питань проекту реставрації і наполягає на участі в цих слуханнях фахових експертів, народних та міських депутатів, громадських і культурних діячів та організацій столиці.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого 2012 року Головне управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації направило до Міністерства культури облікову документацію для вирішення питання щодо включення комплексу нерухомих пам’яток Контрактової площі до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки містобудування місцевого значення. До цього комплексу було включено і Гостинний двір. Наказом від 21 грудня Міністерство культури визнало комплекс пам’яткою та внесло його до державного реєстру. Відтак Гостинний двір набув правового статусу пам’ятки містобудування. Загалом до комплексу нерухомих пам’яток Контрактової площі включено 30 будівель, з яких 6 – пам’ятки національного значення, 10 – місцевого, 3 – нещодавно виявлені об’єкти.

Упродовж 2005-2012 років КМДА підготовлено та передано на розгляд Міністерства культури 905 комплектів облікової документації щодо включення відповідних об’єктів до державного реєстру нерухомих пам’яток України. За 720-ти поданнями вже ухвалені позитивні рішення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram