Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
20490

Україні потрібно 10-20 кг високозбагаченого урану - О.Гудима

Народний депутат від БЮТ, міністр палива та енергетики опозиційного уряду Олександр Гудима вважає, що українським вченим потрібно 10-20 кілограмів високозбагаченого урану до того, поки не буде отримано низькозбагачений уран. Таку думку він висловив у коментарі ІМК.

"За рекомендаціями вчених, Україні потрібно 10-20 кілограмів високозбагаченого урану до того часу, поки буде отримано низькозбагачений уран", - сказав О.Гудима.

За його словами, зараз проводиться юридичне напрацювання законопроекту про заборону вивезення високозбагаченого урану з території України.

"Ми підіймаємо всі архіви, всі угоди по високозбагаченому урану. Законодавство широко регулює газотранспортну систему, а про ядерні матеріали, які можуть бути використані для створення ядерних зарядів, - жодного слова", - наголосив він.

О.Гудима також додав, що якщо віддати весь уран, то науково-дослідним реакторам не буде на чому працювати, і зазначив, що Україні не потрібно 90 кілограмів урану, але потрібно визначити необхідну його кількість, щоб у країні відбувався процес наукових досліджень.

"У законі ми це визначимо, бо хочемо мати гарантований запас збагаченого урану для роботи наших дослідних реакторів. Стосовно ядерної енергетики - дуже багато законів, які регулюють процес виробництва ядерної енергії. Високозбагачений уран виявився поза законодавчим полем, і це потрібно врегулювати", - резюмував народний депутат.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram