Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13170

ВР пропонують посилити відповідальність за випалювання рослинності

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримує проекти законів про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності або її залишків. Про це ІМК повідомили в прес-службі ВР.

На засіданні було, зокрема, розглянуто проект закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності або її залишків).

Законопроектом пропонується підняти розмір санкцій за випалювання стерні та листя і нанесення шкоди родючому шару землі. Передбачається також надати повноваження посадових осіб, які розглядають справи про ці адміністративні правопорушення залізничникам, представникам Міністерства аграрної політики, СЕС, пожежникам тощо, визначивши при цьому особливості їхнього втручання.

Члени Комітету обговорили також проект закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності або її залишків)" (реєстр. N5171).

Законопроектом передбачається збільшити розміри штрафу за знищення або пошкодження вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом лісових масивів, зелених насаджень, земельних ділянок з іншою природною рослинністю, а так само стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на земельних ділянках сільськогосподарського призначення площею понад 1 га як в межах, так і поза межами населених пунктів, посилити відповідальність за вказані дії, якщо вони вчинені повторно, та ввести додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram