Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
18015

Уряд намагається зменшити ціну на газ за рахунок одного олігарха - В.Небоженко

"З боку України і уряду Азарова зовсім не правильно було б вирішувати питання щодо ціни на газ за рахунок не своїх ресурсів, перш за все, за рахунок утиску економічних інтересів фінансово-промислової групи "Приват" Ігоря Коломойського", - таку думку ІМК висловив політолог Віктор Небоженко.

"Це звичайно викличе якщо не протест, то супротив цієї групи. Не можна вирішувати економічні проблеми України за рахунок одного з олігархів, це треба робити за рахунок всіх олігархічних груп України. Якщо сьогодні заберуть завод у "Привата", то завтра так само, інша влада може забрати завод у іншого олігарха і все це пояснюється високим патріотичним завданням зниження ціни на газ. Потрібно шукати інші шляхи вирішення цієї проблеми", - додав він.

За його словами, і з боку Росії і з боку України можна спостерігати доволі несерйозне ставлення до вирішення питання щодо ціни на газ.

"Наскоком такі складні проблеми не вирішуються. Росія попередньо іде на поступки в ціні на газ, але вимагає такого високого рівня участі в українській економіці, що неминуче викличе супротив з боку міжнародного і українського бізнесу", - зазначив експерт.

Стосовно того, на скільки Росія може знизити ціну на газ для України, Віктор Небоженко сказав: "Значно РФ не може знизити ціну на газ, це буде доволі обережне зменшення рівно на стільки, щоб не сильно постраждав формуючий російський бюджет. Скоріше за все, це буде символічна ціна і вона буде залежати від того, як швидко українське керівництво розлучиться з українським підприємством".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram