Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14565

Кожна гривня із держбюджету має приносити три - І.Кріль

"Депутати Єдиного Центру готові проголосувати за проект бюджету-2010 у разі, якщо він буде відповідати головному критерію - реалістичності. І видаткова і дохідна частина бюджету повинні ґрунтуватися на реальних економічних розрахунках, а не на бажанні урядовців сподобатися всім", - так прокоментував голова Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль підготовку бюджету на 2010 рік. Про це ІМК повідомили в прес-службі політсили.

Політик вважає, що першим іспитом для влади стане визнання реального дефіциту бюджету. "Минулий уряд запам‘ятався тим, що намагався приховати реальну різницю між доходами та видатками бюджету. Результатом стала хронічна недостача коштів у державі, постійні проблеми Пенсійного фонду, "Нафтогазу", заморожування коштів місцевих органів влади. Тому кошторис на 2010 рік має бути підготовлений без маніпуляцій із такими важливими показниками", - зазначив І.Кріль.

На думку політика, іншим важливим питанням є зменшення бюджетного дефіциту. "В умовах кризи всі плани по збільшенню доходів можуть виявитися неадекватними до реальної соціально-економічної ситуації в країні. Уряду потрібно думати про зменшення видатків. Тому першим, на чому держава може суттєво зекономити - це перегляд системи пільг і субсидій. Другим важливим елементом має стати наведення ладу в державних фінансах, зокрема в системі держзакупівель, адмініструванні ПДВ тощо", - наголосив І.Кріль.

Голова Єдиного Центру наголошує, що інший принцип, який має бути відображений у бюджеті-2010 - "кожна гривня із державного бюджету має приносити три".

"Зараз у нас понад 600 державних програм. Держава хоче підтримувати все - від екзотичних видів альтернативного палива до програм космічного розвитку. Тягнути їх всіх не реально і не доцільно. Зараз потрібно підтримувати перш за все ті програми, які можуть дати кумулятивний ефект - підштовхнути до розвитку суміжні галузі. Це, перш за все, будівництво, розвиток інфраструктури, тощо. І кількість таких програм має бути в межах розумного, з фінансуванням не з ефемерного Стабфонду, а за рахунок реальних джерел", - вважає І.Кріль.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram