Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 30 червня 2022 18:56
Новини: Політика
17640

При вагітності в 35-40 років підвищується ризик виникнення хромосомної патології - Я.Рубан

Жінка, приймаючи рішення не мати дітей у віці 20-25 років, часто до 30 років переглядає своє ставлення до цієї проблеми, а в 40 вона вже стає заручницею ідеї про необхідність материнства. Про це під час прес- конференції в ІМК повідомила завідуюча відділенням пренатальної діагностики клініки "Ісіда" Яна Рубан.

"Життя жінки в сучасних умовах, коли вона бере активну участь у політичному, економічному житті країни призводить до того, що вік настання вагітності переноситься на більш пізній період. Однак, у 16-20 тижневого плоду жіночої статі в обох яєчниках існує близько 7 млн майбутніх ооцитів, до періоду новонародженості їх залишається 1-2 млн, це відбувається в результаті їх запрограмованої генетичної загибелі. До початку пубертату, ця кількість складає до декількох тисяч, в періоди менопаузи їх залишається всього кілька сотень, максимум тисяча. Таким чином, у вагітності, яка очікуватиметься у віці 35-40 років, підвищується ризик виникнення хромосомної патології, оскільки якість і кількість ооцитів вже відрізняється від жінки молодого репродуктивного віку ", - розповіла Я. Рубан.

Також вона зазначила, що час настання першої вагітності і пологів важливий при виникненні того ж раку молочної залози. "У жінок, у яких перша вагітність наступила у віці до 30 років частота раку молочної залози набагато нижче", - зауважила лікар.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram