Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
17040

Пенсійна система порушує Конституцію - О.Соскін

"Пенсійна система в Україні побудована на несправедливому принципі. Коли люди, які працювали в держорганах мають право на 90% від тої заробітної плати з надбавками, яку вони заробляли. Люди, які працюють в інших секторах економіки , такого права не мають, і в них лише 60%", - заявив ІМК директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

За його словами, "це апріорі порушення Конституції, бо за Конституцією всі форми власності мають однакові права".

"Таким чином, тут логіка зрозуміла: треба привести до відновлення цієї справедливості Конституції. На сьогоднішній день державний бюджет не може сплачувати пенсії. Тому що пенсійний бюджет є не тільки порожнім, він навіть є боржником і борг тільки зростає. Зрозуміло, що треба усіх людей поставити в однакові умови. Чому одні отримують 700-800 гривень пенсії, а інші 5, 7, 8 і більше тисяч гривень пенсії? Це несправедливо", - заявив О.Соскін.

Експерт стверджує, що в даній ситуації влада повинна піти на непопулярні реформи.

"Якщо не піде, то станеться ситуація, у якій вони мають збільшити податковий тиск на дрібний бізнес. І тут шляхів розвитку подій лише два: або вони будуть пенсійну реформу робити - непопулярну, але зрозумілу для бідних пенсіонерів, або вони зараз повинні ударити по малому підприємству і по людях. І як тільки вони це зроблять, то вони повторять ту ж саму колізію, яка була за часів Кучми, коли були зіткнення між урядом та підприємцями. Тому їм просто доведеться робити непопулярні кроки", - підсумував О.Соскін.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram