Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14820

ЄС не вимагатиме продовження віз у пасажирів в аеропортах

Європейський союз зробив виняток з шенгенських візових правил для пасажирів з третіх країн, що застрягли в аеропортах Євросоюзу через виверження вулканічного попелу. Про це розповіла європейський комісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрем. "Багато іноземців, які опинилися в ЄС, не могли повернутися на батьківщину і багато хто з них стурбовані закінченням терміну візи. Ми можемо заспокоїти їх, що не будемо розцінювати як незаконно опинилися на території ЄС і не будемо вимагати продовження візи ", - пояснила Сесілія Мальстрем.

Вона також запевнила, що тих, "хто слідує транзитом через територію ЄС, що проявимо максимальну гнучкість і допоможемо повернутися на батьківщину".

Також згідно з комюніке, яке було поширене в Брюсселі в понеділок увечері, Європейська комісія рекомендувала країнам Союзу зробити виключення для деяких категорій іноземців. По-перше, власники короткострокових шенгенських віз з терміном до 15 квітня можуть затриматися в Шенгенському просторі до нормалізації повітряного сполучення без продовження візи. Їм штамп у паспорт при виїзді буде поставлений без урахування простроченості візи. По- друге, іноземцям, які вимушено опинилася в Шенгенській зоні (охочим піти у свою країну наземним транспортом через неможливість скористатися літаком, а також тим, хто слідував транзитом через аеропорти, але змушений оселитися в готелі), Єврокомісія рекомендує видавати безкоштовні візи без медичної страховки.

Нагадаємо, згідно з даними британських метеорологів Ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль, виверження якого раніше майже припинилося, знову "запрацював".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram