Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14700

Музей історії ВВВ отримав архівні документи воєнного періоду

Служба зовнішньої розвідки України передала музею Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр розсекречені архівні документи воєнного періоду та зразки спеціальної техніки, зокрема німецьку шифрувальну машину "Енігма", передає кореспондент ІМК.

За словами голови Служба зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа, документи агентурної та технічної розвідки посідають особливе місце в історії.

"Зокрема, ми передали матеріали про діяльність УНКВФ, які проводили розвідувальні роботи в тилу німецько-фашистських загарбників першого періоду війни, здобували інформацію про наступи німецьких військ, про проведення спеціальних операцій, про підготовку розвідувальних операцій на території України і СРСР в цілому... Це також матеріали, які свідчать, що наша розвідка надзвичайно успішно працювала по веденню своїх співробітників в спецслужби Німеччини, створенню підпілля, створенню партизанських загонів. В цих матеріалах ми як раз показуємо наскільки ефективно розвідка здобувала інформацію про початок війни", - сказав М.Маломуж.

За його словами, документи, які передала Служба зовнішньої розвідки до музею, були підготовлені у 1941-1943 роках розвідувальними органами НКВС України під час їх дислокації у Києві, Старобільську, Енгельсі.

М.Маломуж також зазначив, що німецька шифрувальна машина "Енігма" поки що передається до музею ВВВ для тимчасового експланування на виставці з нагоди 65-річчя перемоги. Він також зазначив, що керівництво музею спільно зі службою зовнішньої розвідки планує дослідити біографії розвідників Великої Вітчизняної війни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram