Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16755

Комітет ВР рекомендує парламенту прийняти зміни щодо племінної справи у тваринництві

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо племінної справи у тваринництві . Про це ІМК повідомили в прес-службі Верховної Ради України.

Проектом закону (реєстр. N 5034) пропонується удосконалити систему державного управління племінної справи у тваринництві.

Члени Комітету зазначили, що законопроектом, зокрема, передбачається законодавчо визначити повноваження Кабінету Міністрів у цій сфері - реалізація державної політики, організація здійснення державного контролю, розроблення і виконання загальнодержавних програм селекції, видання в межах повноважень нормативно-правових актів, державна підтримка розвитку племінної справи, організація міжнародного співробітництва з питань племінної справи у тваринництві.

Як зазначалося під час засідання Комітету, термін "племінна тварина" міститиме, відповідно до законопроекту, наступне визначення: "чистопородна або одержана за затвердженою програмою породного вдосконалення тварина, що зареєстрована в державних книгах племінних тварин, має племінну (генетичну) цінність і може використовуватися в селекційному процесі відповідно до чинних програм селекції".

Народні депутати також наголосили, що проектом закону пропонується введення нових термінів: "апробація" - "комісійна оцінка селекційних досягнень у тваринництві"; "бонітування" -"комплексна оцінка племінних та підконтрольних тварин за племінними і продуктивними якостями та типом тварин".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram