Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16425

Абсолютно реально домовитись про ціну на газ в межах 250-260 дол. - В.Омельченко

"Якщо взяти умови, які має "Газпром" зі своїми партнерами у Євросоюзі та привести їх у відповідність українських реалій, то ціна за російський газ для України повинна бути десь 250-260 дол. за тисячу кубометрів. Гадаю, абсолютно реально домовитись про таку ціну, для цього існують усі передумови", - заявив у коментарі ІМК провідний експерт енергетичних программ Центру Разумкова Володимир Омельченко.

На запитання, що саме російська сторона може вимагати взамін на зниження ціни на газ, В.Омельченко заявив, що в даному випадку "питання не дуже коректно ставиться".

"Тому що спочатку у січні минулого року "Газпром" призначив дискримінаційну для України ціну, яка мінімум на 70 дол. перевищує реалії ринка, а тепер каже: а що ви нам дасте взамін, щоб ціна була нормальною, ринковою, у відповідності з тією, яку мають партнери "Газпрому" у Євросоюзі? Я гадаю, що для того, щоб привести до справедливих ринкових умов, Україна не повинна нічим поступатися, нічим жертвувати, бо це вигідно обом сторонам - як Україні, так і Росії. Ми повинні розвивати спільні проекти у атомній сфері, і вирішувати якісь проблеми із власністю в "Укртатнафті". Але все це повинно бути на законній основі і фігурувати на паритетний началах без поступок з боку України", - повідомив експерт.

Коментуючи галас навколо передачі української газотранспортної системи Російській Федерації, В.Омельченко, що ГТС взагалі не може бути елементом переговорів.

"На сьогодні стаття сьома закону про газопровідний транспорт забороняє приватизацію та передачу в оренду та інші форми управління. Це стосується і газових підземних сховищ. Тому це питання на сьогодні не актуальне", - підсумував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram