Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
34500

В Якутії шукають побратима лохнеського чудовиська

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Російські вчені здійснили занурення в крижане озеро Лабинкир, відоме як другий Лох-Несс. На дні водоймища були виявлені залишки невідомої науці тварини, повідомляють російські ЗМІ, передає УНН.

Експедиція під час занурення проводила відеозйомку дна, зібрала зразки рослинності і придонної води.

За отриманими раніше даними, на дні Лабинкир може мешкати справжнє чудовисько. Так, в 1950-х роках геолог Віктор Твердохлєбов вів роботи поряд з Лабинкир. У своїх щоденниках вчений описує чудовисько як темно-сіру овальну тушу з білими плямами і плавцем.

"Ми бачили лише невелику частину тварини, але під водою вгадувалося величезне масивне тіло. Перед нами був хижак, без сумніву, один з найсильніших хижаків світу ..." - писав Твердохлєбов.

Висувалися різні гіпотези щодо природи цієї тварини: гігантська щука, реліктова рептилія або амфібія. Але ні довести, ні спростувати ці версії поки що не вдалося.

Нагадаємо, члени загону Російського географічного товариства здійснили занурення на дно полярного озера в самій холодної точці земної кулі в найхолоднішу пору року. Рекорд, встановлений в Якутії, потрапить у знамениту книгу Гіннеса, повідомили в адміністрації регіону. Раніше ніхто не занурювався в озеро. Робилися спроби дослідити його за допомогою зонда і ехолота, але результати принесли більше запитань, ніж відповідей.

Озеро Лабинкир знаходиться на висоті 1 тис. 20 метрів над рівнем моря. Його середня глибина - 52,6 метра. На дні водоймища є аномальна тріщина, глибина якої досягає 75-80 метрів. Температура води не перевищує 9 градусів, придонна температура - від 1,3 до 2 градусів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram