Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 08 серпня 2022 13:30
Новини: Політика
19350

Безпека утилізації вакцини знаходиться під особистим контролем головного санлікаря України

Сьогодні, 21 квітня 2010 року, головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков провів робочу нараду на підприємстві ТОВ "Елга", де буде здійснено утилізацію вакцини від кору та краснухи, повідомили ІМК в Інформаційній службі Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

"Рішення щодо необхідності утилізації протермінованої вакцини - єдино правильне, і виконати його необхідно в визначений термін та в повному

обсязі, - зазначив Геннадій Рожков. - Сьогодні це питання забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки країни. І всі повинні ставитися до нього з повним розумінням і відповідальністю".

Станом на 21.04.2010 санітарно-епідеміологічна служба в повному обсязі володіє інформацією щодо кількості, місця знаходження і умовами транспортування до місця утилізації залишків вакцин. Найближчими днями будуть визначені терміни утилізації.

"Що стосується безпечності утилізації вакцини - це не може в жодному разі нанести шкоди ані людям, ані оточуючому середовищу - це набагато простіший і безпечніший процесс, ніж, наприклад, утилізація пестицидів, котра фактично щодня здійснюється на підприємстві. Я особисто контролюватимуму процесс утилізації, і як головний санітарний лікар гарантую його повне виконання і безпечність", - зазначив Г.Рожков

У Санепідслужбі нагадали, що підприємство ТОВ "Елга" функціонує на території Сумської області з дозволу місцевих органів самоврядування з 2003 року і має всі необхідні дозвільні документи на проведення утилізації небезпечних речовин, включаючи пестициди, просрочені препарати, непридатні косметично-парфумовані вироби тощо. Відповідна робота з утилізації здійстнюється на данному підприємстві постійно. На підприємстві використовується безпечний метод утилізації - пероліз (спалювання), який визнаний у світі ефетивним та безпечним для навколишнього середовища та людей, які проживають на прилеглих териоріях. Підприємство має ліцензію Міністерства охорони навколинього природного середовища.

Попередньо на ТОВ "Елга" працювала робоча группа, яка зробила висновки щодо відповідності підприємства усім санітарно-епідеміологічним нормам та безпеці проведення утилізації вакцини на данному підприємстві. За висновками Академії медичних наук, Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва, Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя функціонування установок підприємства та метод знищення лікарських препаратів відповідають санітарно-епідеміологічним нормам і є безпечними для навколишнього середовища та населення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram