Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 14 серпня 2022 12:25
Новини: Політика
11145

Янукович повинен виправити помилки Тимошенко у газовій сфері - В.Ющенко

Янукович повинен виправити помилки Тимошенко у газовій сфері. Про це заявив лідер "Нашої України" Віктор Ющенко, коментуючи сьогоднішню зустріч Президентів України та Росії,- повідомили ІМК у прес-службі "НУ"

Він наголосив, що слід переглянути ті угоди, які були укладені у січні 2009 року.

"Адже ці угоди призвели до того, що Україна отримала формулу ціни на газ з миттєвим впровадженням, а Росія не отримала ринкового тарифу за транзит. Це ключова помилка", - вважає Ющенко.

"Не так цікаво почути з Харкова про те, що ціна на газ для України зміниться на 10 доларів, як про те, що переглянуть принцип стосунків. Слід принципово відрегулювати те, що пропустила Тимошенко, укладаючи газові угоди. Україні і Росії потрібно переходити на ринкові відносини у питанні газових поставок і транзиту, і ці речі слід проводити симетрично", - наголосив лідер "Нашої України".

"Формула, яка була прийнята у 2009 році - одна із найскладніших, що працюють у Європі. Я вважаю її невдалою, але в принципі вона робить ціну на газ прогнозованою. Однак що стосується транзитної політики - вона повністю програна", - пояснив Ющенко.

Він також порушив проблему наповнення українських газових сховищ. Лідер "Нашої України" пояснив, що Україна повинна закачувати близько 30 мільярдів кубів газу, що становить майже половину нашого річного споживання, і витрачати на цілі близько 7 мільярдів доларів щороку. Крім того, цей газ неможливо використати для внутрішніх потреб - він використовується лише для забезпечення транзиту російського газу до Європи. "Україна не повинна формувати цей ресурс", - переконаний Ющенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram