Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
15510

В.Янукович назвав безпрецедентним рішення щодо газової тематики

Президент України Віктор Янукович переконаний, що підписані сьогодні українсько-російські документи відкривають новий етап продуктивних відносин між країнами. Про це ІМК повідомили у прес-службі глави держави.

"Ми зробили, як і обіцяли, черговий крок у цьому напрямку - відкрили нову сторінку у відносинах України та Росії. Ми підписали важливі для наших країн угоди - важливі для економіки, для наших громадян", - сказав В. Янукович на прес-конференції після церемонії підписання документів.

Глава держави назвав безпрецедентним рішення, ухвалене по газовій тематиці. Безперечно, зауважив Президент, важливість та актуальність врегулювання газового питання не потребує додаткових пояснень. "Ціна на газ - це конкурентоспроможність наших підприємств та економіки в цілому", - наголосив він.

Президент особливо відзначив важливість того факту, що російська сторона у цій темі пристала на пропозиції української, а відповідне рішення було прийнято у короткі терміни.

"Україна впродовж десяти років отримає реальний інвестиційний ресурс, який буде наданий Росією і становитиме близько 40 млрд.доларів", - підкреслив Президент, додавши, що зазначені кошти розпочнуть надходити вже з квітня.

Відповідаючи на запитання, він повідомив, що частина отриманого ресурсу піде на соціальні потреби громадян України, реалізацію інвестиційних проектів, фінансування та модернізацію Збройних Сил. Крім того, на переконання глави держави, має бути розроблена й активно вводитися в дію протягом найближчих десяти років програма із впровадження енергозберігаючих технологій в Україні.

"Рішення, що сьогодні прийняті, були нами вистраждані. Вони мають особливий характер через складну економічну ситуацію в Україні та Росії", - відзначив Президент, висловивши переконання, що у важкі часи гарні сусіди завжди приходять на допомогу одне одному.

Зі свого боку, зазначив він, Україна прискорила рішення з такого важливого для Росії питання, як перебування на нашій території Чорноморського флоту РФ. За словами Президента, це питання розглядалося також у контексті підтримки системи колективної європейської безпеки.

Президент також повідомив, що сьогодні відбулася важлива нарада з питань підготовки офіційного візиту Дмитра Медведєва в Україну, під час якого наші країни планують зробити ряд важливих кроків назустріч одна одній.

Крім того, сьогодні під час зустрічі керівників прикордонних областей України та Росії було ухвалено рішення про проведення восени 2010 року економічного форуму в Краснодарському краї, а в 2011 році - у Донецькій області.

"Новий етап наших відносин сприятиме розвитку економічних, традиційних дружніх відносин українського та російського народів", - переконаний Президент.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram