Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13800

В.Янукович підсумував сьогоднішю зустріч з Д.Медвєдєвим

Президент України Віктор Янукович підсумував сьогоднішню зустріч з Президентом Росії Дмитром Медвєдєвим, яка стала вже четвертою за останні два місяці. Такі зустрічі ще раз підтверджують послідовність взятого Україною курсу на нормалізацію відносин з Російською Федерацією, зазначив В.Янукович. Про це ІМК повідомили у прес-службі Президента.

"Сьогоднішня зустріч у Харкові, як і попередні, була насиченою і результативною, зокрема відбулися важливі переговори з широкого кола питань українсько-російського порядку денного. Говорили і про політичну взаємодію, і про економіку, і про гуманітарні питання.

Під час переговорів ми знайшли взаєморозуміння і з питання зниження ціни на газ. Ви знаєте, який газовий контракт залишили нам наші попередники. Така ціна - непідйомна для України. У результаті сьогоднішніх домовленостей Україна отримає протягом 10 років близько 40 млрд. дол. США. А це біля 4 млрд. дол. США в рік. Ми домовилися, що щорічно ціна на газ для України буде мати знижку від розрахункової ціни на газ. У випадку, якщо розрахункова ціна на кордоні буде більше 333 дол. США, то ми маємо знижку 100 дол. США на тисячу куб. м. з квітня цього року. Якщо розрахункова ціна буде знижуватися і стане нижче 333 дол. США, то все рівно у нас буде 30% знижка, зафіксована в угоді", -сказав В. Янукович.

"Таким чином, Україна забезпечила свій інтерес, який не буде залежати від коливань цін на світовому ринку. Такі умови дають нам, образно кажучи, десять років перепочинку для того, щоб підготувати країну до переходу на світові ціни",- підсумував Президент України.

Також в. Янукович зазначив, що наступна зустріч з Д. Медвєдєвим відбудеться 8 травня в Москві у рамках саміту глав держав СНД.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram