Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
22095

Головний санітарний лікар України перевірив безпечність утилізації вакцини

Сьогодні, 21 квітня 2010 року, головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков провів робочу нараду на підприємстві ТОВ "Елга", де буде утилізовано вакцини від кору та краснухи.

"Рішення щодо необхідності утилізації простроченої вакцини - єдино правильне, і виконати його необхідно в визначений термін та в повному обсязі, - зазначив Геннадій Рожков. - Сьогодні це питання забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки країни. І всі повинні ставитися до нього з повним розумінням і відповідальністю".

Станом на 21.04.2010 санітарно-епідеміологічна служба в повному обсязі володіє інформацією щодо кількості, місця знаходження та умов транспортування до місця залишків вакцин. Найближчими днями будуть визначені терміни утилізації.

Підприємство ТОВ "Елга" функціонує на території Сумської області з дозволу місцевих органів самоврядування з 2003 року і має всі необхідні дозвільні документи на проведення утилізації небезпечних речовин, у тому числі, пестицидів, прострочених препаратів, непридатних косметично-парфумованих виробів тощо. Відповідна робота з утилізації здійснюється на данному підприємстві постійно.

Тут використовується безпечний метод утилізації - пероліз (спалювання), що визнаний у світі ефективним та безпечним для навколишнього середовища та людей, які проживають на прилеглих територіях. Підприємство має ліцензію Міністерства охорони навколишнього природного середовища.

Попередньо на ТОВ "Елга" працювала робоча группа, яка дійшла висновків щодо відповідності підприємства усім санітарно-епідеміологічним нормам та безпеці проведення утилізації вакцини на цьому підприємстві.

За висновками Академії медичних наук, Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва, Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, функціонування обладнання підприємства та спосіб знищення лікарських препаратів відповідають санітарно-епідеміологічним нормам і є безпечними для навколишнього середовища та населення.

"Що стосується безпечності утилізації вакцини - це не може в жодному разі завдати шкоди ані людям, ані оточуючому середовищу - це набагато простіший і безпечніший процесс, ніж, наприклад, утилізація пестицидів, яка фактично щодня відбувається на підприємстві. Я особисто контролюватиму процес утилізації, і як головний санітарний лікар гарантую його повне виконання і безпечність", - зазначив Г.Рожков.

Полігон по похованню небезпечних промислових відходів м. Шостка Сумської області

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram