Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
22275

Мексика побудує космодром на півострові Юкатан

Мексика побудує власний стартовий комплекс на півострові Юкатан, повідомив заступник міністра економіки по просуванню нових проектів Франсиско Піментель.

Раніше нижня палата мексиканського парламенту проголосувала за створення Мексиканської космічної агенції, яка скорочено називається AEXA (Agencia Espacial Mexicana). Верхня палата схвалила цей проект ще в 2008 році. Пропозиція про створення космічного відомства була внесена до мексиканського сенату в 2007 році американським астронавтом Хосе Ернандесом, батько якого емігрував з Мексики. За своєю організацією її нова структура, відповідальна за космічну політику Мексики, нагадує Американську космічну агенцію. Первинний бюджет нової організації склав 80 мільйонів доларів.

Перший мексиканський космодром розташовуватиметься поблизу міста Четумаль в муніципалітеті Отон Бланко і займе територію в 30 гектарів. Це місце обрано не випадково, оскільки знаходиться близько до екватора і тут є великий запас води. Важливу роль у виборі району зіграв і той факт, що найближчі населені пункти знаходяться в 15-20 кілометрах від нього, що відповідає нормам безпеки.

Астронавт Ернандес заявив, що Мексиканське космічне агентство зацікавлене в співпраці зі всіма країнами в мирному освоєнні космосу. За його словами, Мексика зараз не має в своєму розпорядженні технічних можливостей по запуску космічних апаратів, так що цей проект, скоріше, розрахований на майбутнє.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram