Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
13020

Газові домовленості були б успішними, якби не угоди по флоту - О.Нарбут

Експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут вважає, що домовленості угоди між Росією і Україною щодо знижки в ціні на газ можна було б назвати успішними, якби не було угоди про продовження базування Чорноморського флоту РФ в Криму ще на 25 років. Про це він сказав під час прес-конференції в ІМК.

За словами О.Нарбута, знижка в ціні на газ для України зроблена за рахунок російського бюджету, зокрема за рахунок зниження експортного мита. "З одного боку нібито російський бюджет втрачає. З іншого - ця знижка буде врахована в розрахунках за базування російського Чорноморського флоту в Криму. Таким чином, Росія ці гроші платити не збирається. Чи втратив в цьому випадку російський бюджет - скоріше ні, ніж так", - зазначив експерт.

Він також додав, що у цій ситуації виграв Газпром, оскільки бо газова формула залишилась тією ж, і Газпром буде отримувати всі ті ж гроші, які він отримував.

О.Нарбут повідомив, що за нових домовленостей в Україні виграє НАК Нафтогаз, оскільки він платитиме за газ менше і має слабкі шанси вийти зі свого скрутного становища.

"В бюджет України гроші за базування російського флоту не поступають, єдине що він може почуватися трохи вільніше, оскільки йому не потрібно буде шукати кошти, які направлялись на дотування НАК "Нафтогазу України", - резюмував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram