Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
12195

Через 2-3 роки ціни на газ для України знову стануть несправедливими - О.Тодійчук

Президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук вважає, що нові газові домовленості між Україною та Росією не вирішать українських проблем, оскільки в угодах залишилася базова цифра в формулі ціни 450 доларів. Про це він сказав під час прес-конференції в ІМК.

О.Тодійчук нагадав, що в інших країнах Європи базові ціни в формулах складають від 280 до 360 доларів і ніде немає ціни в 450 доларів. "У разі, коли буде швидке зростання цін на нафту, а я, як експерт, прогнозую, що це відбудеться, то тих 100 доларів, які передбачені на погашення різниці в порівнянні з іншим ринком може бути недостатньо", - сказав експерт.

Він також зазначив, що через 2-3 роки ціни знову можуть стати несправедливими і виникне необхідність повернутися до питання їх перегляду. "Україна себе не захистила, оскільки не отримали гарантії заповнення наших газопроводів. Ми ніяк не співпрацюємо в питанні захисту українських газопроводів, а Південний потік в той час розвивається", - сказав О.Тодійчук.

На його думку, від нових газових домовленостей виграли українські олігархи, які привели нову владу, і зменшення ціну на газ було для них критично важливим.

В той же час О.Тодійчук не виключив, що між Росією та Україною могли бути укладені й інші усні, чи письмові домовленості, про які зараз нікому не відомо.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram