Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 10 серпня 2022 20:31
Новини: Політика
13635

Український ринок витратних матеріалів знизився за рік на 34%

У 2009 році український ринок витратних матеріалів у грошовому виразі скоротився на 34% в порівнянні з 2008 роком, до $ 153,5 млн. У той же час у кількісному вираженні було зафіксовано зростання поставок на 6%. Про це свідчать оцінки аналітиків компанії IDC.

Аналітики досліджували обсяги продажів оригінальних картриджів та тонерів, сумісних картріджів і тонерів, систем безперервної подачі чорнила, перезаправок, здійснюваних як самими користувачами, так і в спеціалізованих сервісах і підробки.

Зростання ринку в кількісному вираженні не впливає на збільшення обсягів друку. Такі показники є результатом істотного збільшення частки перезаправок і викликаного цим зниження ресурсу перезаправленного картриджа. У той же час відмічено зростання частки користувачів, які здійснюють перезаправке самостійно. Частка оригінальних витратних матеріалів у грошовому виразі скоротилася з 46 до 37%.

На початку 2009 року користувачі намагалися знизити витрати на друк, і скорочення використання оригінальних витратних матеріалів стало очікуваним кроком. Багато виробників оригінальних "розходників" досить оперативно відреагували на зменшення попиту, запропонувавши більш привабливі ціни, і в другому півріччі змогли поліпшити свої позиції.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram