Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
26535

М.Азаров доручив О.Вілкулу негайно зайнятися Бортницькими очисними спорудами

КИЇВ. 21 лютого. УНН. Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу разом з київською міською владою негайно вивчити стан справ на Бортницьких очисних спорудах. Про це УНН повідомили у прес-службі КМУ.

Враховуючи повідомлення про ризики розмиву під час весняного водопілля дамби на станції аерації, яка знаходиться у безпосередньому сусідстві зі столицею, Микола Азаров доручив перевірити реальний технічний стан споруд і запропонувати заходи з усунення ризиків.

До перевірки та розробки плану дій мають бути долучені фахівці Мінрегіонбуду та профільних наукових установ. Також про результати перевірки обов’язково має бути повідомлена громадськість.

Раніше Прем’єр-міністр відзначав, що застарілі очисні споруди у Бортничах – це занедбана проблема, яку зобов’язана вирішити київська міська влада. Уряд готовий розглянути проект модернізації цього об’єкту або ж інше рішення та надати допомогу Києву в рамках субвенції з Державного бюджету на реалізацію функцій столиці.

Нагадаємо, Бортницька станція аерації – єдині очисні споруди каналізаційних стічних вод м. Києва та прилеглих міст і селищ Київської області. Станція складається з 3-х черг очистки стічних вод та допоміжних цехів. Проектна потужність станції – 1,8 млн. м3 стічних вод на добу (кожної з 3-х черг – 600 тис. м3 на добу). Фактично протягом 2010-2011 років щодоби очищається 0,8 – 1,0 млн м3 стічних вод. Такі обсяги стоків наразі є максимально можливими, при яких забезпечується їх очистка до встановлених нормативних показників. На БСА використовується класична схема обробки стічних вод, яка була розроблена та запроектована ще у 50-60-х роках минулого століття і з того часу не зазнала жодних суттєвих змін. Очевидно, що станом на сьогоднішній день у зв’язку із змінами як в складі стічних вод, що надходять на очистку так і в якості осадів, що утворюються, така схема є морально застарілою, а повна відсутність ефективних технологій утилізації осадів, які утворюються в процесі очистки стоків вже призвела до перевантаження існуючих мулових полів.

У зв’язку з тривалим (27 - 46 років) терміном експлуатації основних споруд і обладнання в умовах агресивного середовища відбувається руйнування залізобетонних та металевих конструкцій технологічних споруд. Через значний знос виходить з ладу насосне та повітродувне обладнання, а від корозійних процесів руйнуються трубопроводи. У результаті всі блоки станції, як і допоміжні споруди потребують докорінної реконструкції та переоснащення, а окремі споруди нового будівництва.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram