Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14490

Бюджетний дефіцит та державний борг Греції виявилися більшими, ніж прогнозувалося

Статистична агенція Європейського Союзу переглянуло в четвер дані про бюджетний дефіцит і державний борг Греції та виявило, що вони більші, ніж прогнозували раніше.

Зокрема, за новими даними Євростату, станом на 2009 рік бюджетний дефіцит Греції становив 13,6 відсотка від валового внутрішнього продукту, а не 12,7 відсотка, передбачених прогнозами. За нормами ЄС, цей показник для країн, що користуються спільною валютою євро, не має перевищувати 3 відсотків.

Ці дані негативно відбилися на фінансових ринках. Курс євро далі впав - уже шостий робочий день поспіль. У США повідомлення про гірший, ніж очікували, фінансовий стан Греції знизили біржовий індекс Доу-Джонса майже на 70 пунктів.

Рейтингове агентство "Мудіз", зі свого боку, після оприлюднення нових даних знизило рейтинг боргу Греції на одну сходинку та попередило, що можливі дальші зниження.

Через цей крок, як гадають, Греції стане важче робити нові запозичення на комерційному ринку, тож зростає імовірність, що їй доведеться пристати на спільну пропозицію позики від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram