Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
12780

Дешевший газ не вирішує проблему енергозалежності України - В.Тополов

"Дешевша ціна газу сьогодні - не вирішує проблем України в майбутньому. Український владі варто було займатися, насамперед, не бартером, а зосередитися на тому, як зменшити енергозалежність країни",-зазначив заступник голови Єдиного Центру, народний депутат Віктор Тополов, коментуючи переговори між Росією та Україною щодо зменшення ціни на газ. Про це ІМК повідомили в прес-службі політсили.

Політик зазначив, що показник енергоємності ВВП України становить 0,5 кілограма нафтового еквівалента на 1 долар США. Цей показник в Японії дорівнює 0,11, у Великобританії - 0,14, Німеччині та Франції - 0,18, а в Росії - 0,47 кіло. "Про яку енергоефективність можна говорити, якщо витрати енергоресурсів на виробництво сталі, аміаку, цементу, скла в Україні у 1,5- 2,5 рази перевищують показники країн ЄС. Середнє значення ККД вітчизняних ТЕС становить 30%, а розрахунковий ресурс роботи відпрацювало 92% енергоблоків", - зазначив В. Тополов.

Представник Єдиного Центру переконаний, якщо влада не "винесе уроків" із газових переговорів 2009-2010 років, дуже швидко в її руках не залишиться жодних козирів для переговорів з постачальниками енергоносіїв. "В умовах ринкової економіки ніхто нічого просто так не дарує. І результати харківських домовленостей тому підтвердження. Проблема, що в Україні не так багато об‘єктів, які могли б задовольнити апетити газопостачальників", - вважає політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram