Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 15 серпня 2022 10:49
Новини: Політика
5190

Механізм повернення ПДВ цінними паперами повинен обговорюватися з бізнесом - А.Кінах

Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах вважає, що механізм повернення невідшкодованого ПДВ державними цінними паперами повинен обговорюватися з бізнесом. Про це він сказав під час прес- конференції в ІМК.

"Турбує механізм повернення ПДВ через цінні папери уряду. У випадку, якщо вся сума боргу буде оформлена цінними паперами, є загроза, що вони втратять свою ліквідність, коли на внутрішній ринок цінних паперів буде викинуто пару десятків мільярдів облігацій внутрішнього державного займу", - сказав А.Кінах.

Він також вважає, що принцип добровільності у відшкодуванні ПДВ має подвійних характер. "Платники податку розуміють, що якщо вони не погодяться на оформлення боргу по поверненню ПДВ у вигляді цінних паперів, то доведеться роками чекати, поки ПДВ буде повернено живими коштами", - наголосив А.Кінах.

На його думку, необхідно шукати механізм повернення заборгованості через цінні папери, бо інших ресурсів у держави зараз немає. У той же час він наголосив, що держава має не допускати збільшення заборгованості з моменту прийняття державного бюджету на 2010 рік.

"Коли формується такий великий борг по відшкодуванню ПДВ - це нещадний удар по інвестиційному клімату в Україні", - резюмував А.Кінах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram